personal inspirations

Sunday, June 17, 2012

Doradca finansowy - czy warto


Czy zastanawialiście się kiedyś, żeby skorzystać z usług doradcy finansowego? Jeśli tak, to warto wiedzieć kilka rzeczy zanim umówimy się na spotkanie. Przede wszystkim, słowo "doradca" w nazwie jest dość mylące. Do doradcy finansowego powinniśmy podchodzić jak do sprzedawcy produktów bankowych - kredytów, ubezpieczeń, funduszy i innych. Doradca finansowy zarabia na prowizji od twoich pieniędzy. Taka konstrukcja sprawia, że może wystąpić konflikt interesów: Ty jako klient będziesz oczekiwać najlepszego rozwiązania dla twoich potrzeb, natomiast doradca będzie chciał sprzedać produkt, na którym najlepiej zarobi, czyli taki, od którego będzie mieć największą prowizję. Różne banki i instytucje finansowe oferują doradcom różne prowizje i oczywiście nie zawsze będzie tak, że najbardziej atrakcyjne rozwiązania z punktu widzenia klienta będą najbardziej opłacalne dla doradcy.
Jeśli chcecie poznać lepiej temat, to koniecznie przeczytajcie artykuł Grzegorza Zalewskiego w 'Forbes', obalający mity dotyczące doradców finansowych:



Read More

Saturday, June 16, 2012

Panterka na ubraniach

Mój ulubiony leopard i nie tylko. Panterka na nowo wkroczyła do sklepów. Możemy zdecydować się na dodatki, takie jak apaszki, torebki, ale także uczynić z panterki najważniejszy punkt programu.


































Read More

Wednesday, June 13, 2012

Jak można inwestować w sztukę?


Dzieła znanych malarzy osiągają na aukcjach milionowe ceny i mogą rozpalać wyobraźnię niejednego obserwatora. Jeśli chcemy zarabiać na sztuce, nie musimy jednak być dziedzicem wielkiej fortuny. Jeśli chcemy inwestować w sztukę, a nie stać nas na razie, by powiesić w swoim domu oryginalny obraz Warhola, rynek finansowy wychodzi nam naprzeciw. Powstają różne produkty finansowe, które umożliwiają ekspozycję kapitału na rynku sztuki.
Read More

Sunday, June 10, 2012

Deficyt mieszkań w Polsce


Polska posiada najmniejszą liczbę mieszkań w stosunku do liczby mieszkańców wśród wszystkich 27 krajów Unii Europejskiej. Na 1000 obywateli przypada 355 mieszkań, podczas gdy średnia dla całej UE to 474 mieszkania (według badania firmy Deloitte). Oznacza to, że Polska odbiega o ponad 25% od średniej UE.

Podstawową przyczyną takiego stanu rzeczy są wysokie ceny mieszkań w stosunku do zarobków. Według przytoczonego już raportu Deloitte Polak musi poświęcić 8,5 rocznych pensji, żeby zakupić nowe 70-metrowe mieszkanie. W gorszej sytuacji są tylko Francuzi z wynikiem 9,1 rocznych pensji. Najłatwiej na nowe mieszkanie mogą sobie pozwolić Duńczycy, Niemcy i Belgowie, którzy muszą poświęcić od 2,4 do niecałych 4 rocznych pensji.

Wysokie ceny mieszkań wynikają także z wysokich marż deweloperów. W Polsce marża dewelopera wynosi często 50 proc. ceny mieszkania, szczególnie w Warszawie i Krakowie, a także w Poznaniu, choć w tym ostatnim mieście marże charakteryzują się większą zmiennością. We Wrocławiu i Gdańsku marża dewelopera to około 30 proc. kwoty, którą płacimy za nowe mieszkania. Na zachodzie UE marża dewelopera wynosi często kilkanaście procent. Deweloperzy tłumaczą to także tym, że w Polsce budowa inwestycji trwa dużo dłużej ze względu na długie procedury biurokratyczne, które opóźniają moment rozpoczęcia budowy.

Statystyki nie napawają optymizmem, mimo tego że ceny mieszkań od kilku lat są w trendzie spadkowym. Wynika to m.in. z tego, że baki zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów hipotecznych. Od czasu szczytu w 2008 r. ceny mieszkań spadają o kilka procent rocznie.

Polacy spragnieni własnych czterech kątów coraz częściej decydują się na budowę domu jednorodzinnego. Za cenę trzypokojowego mieszkania w mieście można zbudować dom pod miastem. Budując indywidualnie, można wybrać najlepszy dla siebie projekt, a także kontrolować jakość materiałów i wykonania. Deweloperzy nie odnoszą większych sukcesów w budowie domów jednorodzinnych, natomiast inwestorzy indywidualni mogą dzięki poświęceniu własnego czasu i pracy ominąć marże dewelopera i tym samym ograniczyć koszt budowy swojego domu. 



Read More

Monday, June 4, 2012

Romantyczne Nakrycie Stołu

Decoration ideas.

Read More

Friday, June 1, 2012

Złota 44 Apartment Tower

W centrum trwa budowa inwestycji Złota 44. Autorem projektu jest Daniel Libeskind - polski architekt światowej sławy.

Read More

Pokazy fontann - Warszawa


Woda, światła, muzyka...jeśli jeszcze nie byliście na pokazie fontann na Podzamczu, to serdecznie polecam. W tym roku pokazy nawiązują do Euro 2012 i te wszystkie motywy piłki, piłkarzy i pucharów niestety psują całą magię w porównaniu z ubiegłym rokiem, ale i tak warto zobaczyć.

Read More

Natolin

Warszawskie osiedle Natolin, część Ursynowa. Galeria zdjęć.

Read More
Powered by Blogger.

© Vine Alley, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena